top of page

Filmová filharmonie uvádí

koncert filmové hudby

SCI-FI
Rudolfinum Praha
14. 10. 2017

Jedinečný koncert a nové téma - to je SCI-FI hudba v podání Filmové filharmonie

Filmová filharmonie přináší svým divákům jedinečnou možnost zaposlouchat se do hudby jednotlivých filmových žánrů, proto 14. října 2017 uvede další ze svých tematických koncertů. Dvořákova síň Rudolfina se rozezní slavnými SCI-FI melodiemi a na pódiu uvítá na 150 umělců. Posluchači si tak budou moci užít nevšední koncert plný hitů ze slavných filmů, jako jsou Hvězdné války, Star Trek či Matrix.

Filmová filharmonie vznikla roku 2013 společným úsilím Matěje Lehára, Kláry Lehárové a Anety Hastíkové, kteří dodnes stojí za produkcí všech koncertů. Matěj Lehár, ředitel orchestru, tvoří dramaturgii jednotlivých vystoupení, jež FILMharmonie uvádí. Témata Western a Fantasy byla velmi úspěšná, loňské dubnové Dobrodružství se divákům představilo na turné ve třech městech. Temperamentní, romantická či akční hudba v podání Filmové filharmonie podtrhla atributy žánru a diváci ocenili výběr skladeb i podrobné orchestrální nastudování.


Letos v říjnu, 14. 10. 2017, se pražské Rudolfinum rozezní v duchu SCI-FI, které Filmová filharmonie nově zařadila do svého repertoáru. Zbrusu nový program bude vystaven z hudby filmů světových rozměrů: Hvězdné války, Star Trek, Matrix, Znamení nebo Vetřelec. „Sci-fi žánr je nabitý zajímavými filmy, které podtrhuje hudba od význačných skladatelů, jakými jsou například John Williams, Jerry Goldsmith nebo Alan Silvestri,“ uvádí Matěj Lehár, ředitel orchestru. „Snažíme se divákům nabídnout široký repertoár, proto nyní program podrobně připravujeme, oddaní fanoušci sci-fi si samozřejmě přijdou na své,“ dodává.


Filmharmonie za dobu své působnosti získala početnou základnu fanoušků a její úroveň je kladně hodnocena jak posluchači, tak kritiky. Důvodem je především její precizní a dynamické provedení skladeb, za něž odpovídá od počátku působení orchestru šéfdirigent Chuhei Iwasaki. „S naším dirigentem je příprava každého koncertu radost a jsme rádi za jeho nadšení, které on sám přirovnává k řízení superrychlého, luxusního auta,“ říká manažerka orchestru Aneta Hastíková. Zmiňuje tak dokument, jenž byl o orchestru Filmová filharmonie natočen na koncertě Pocta Jamesi Hornerovi v rámci festivalu Film Music Prague. Filmová filharmonie zde vystoupila poprvé v Rudolfinum a před vyprodaným sálem excelovala.


O prodej vstupenek se opět stará dlouholetý partner Filmové filharmonie, Ticketpro. Koncert filmové hudby SCI-FI bude nezapomenutelným zážitkem pro všechny milovníky filmové i vážné hudby. Filmová filharmonie opět zahraje v početném obsazení, tentokrát ji doplní v části programu také 60členný sbor.

bottom of page