Filmová filharmonie je symfonický orchestr, který se od roku 2014 věnuje velkolepému koncertnímu provedení filmové hudby. Za tímto účelem sdružuje profesionální hudebníky a také talentované studenty a absolventy středních a vysokých hudebních škol. 
 
Epická filmová hudba vyžaduje obrovská obsazení, a proto na koncertech v pražském Rudolfinu vystupuje najednou až 150 umělců. Diváci si tak mohou dopřát jedinečný zážitek v podobě dynamických živých koncertů filmové hudby v té nejvyšší možné kvalitě.
 
Filmharmonie se věnuje převážně tematickým koncertům. Jedinečnost těchto vystoupení spočívá v hlubším podání jednotlivých žánrů posluchačům. Programy nabízejí detailní výběr z oblíbených filmových prostředí a diváka tak každý z nich vtáhne do děje.
 
Stálicemi programu jsou koncerty Fantasy, Sci-fi a Western. Filmovému rámci se vymyká koncert Games, který přiláká i fanoušky PC her. Dramaturgie Matěje Lehára již několik let láká fanoušky a společně se vzrůstajícím renomé vynikajícího provedení skladeb pomáhá orchestru vyprodávat všechny pořádané koncerty. 
 

Kontakty

Filmová filharmonie, z. s.

Senohrabská 193, 251 67 Pyšely

IČ: 02720582, DIČ: CZ02720582

info@filmharmonie.cz

č.ú.: 2901172159/2010 (Fio Banka)

Matěj Lehár

Ředitel orchestru

reditel@filmharmonie.cz

728 027 458

Klára Lehárová

Prodej vstupenek, archiv, fakturace

vstupenky@filmharmonie.cz

archiv@filmharmonie.cz

775 252 875

PRODUKCE, MANAGEMENT, MARKETING A PR

Tereza Trojanová
Johana Jedličková

Asistentka produkce

jedlickova@filmharmonie.cz

731 197 586

Otýlie Suchá

Asistentka produkce

otylie@filmharmonie.cz

721 292 490

 

Často kladené dotazy

 

Mohu vrátit zakoupené vstupenky a dostat peníze zpět?


Zakoupené vstupenky bohužel již vrátit nelze - viz naše obchodní podmínky. Pokud došlo ke zrušení akce, nebo ke změně termínu akce, je možné zažádat o vrácení vstupného do 14 dnů od oznámení o změně.
Jaký je dress code?


Na koncerty volte společenské oblečení. Je ale také možné svůj vzhled přizpůsobit tématu koncertu - zde se fantazii meze nekladou. Na koncert Western můžete přijít s indiánskou čelenkou, na koncert Sci-fi v masce Darth Vadera. Během koncertu si ale prosím sundejte doplňky, které by mohly ostatním divákům bránit ve výhledu.
Je možné získat fakturu pro zaměstnavatele?


Ohledně individuální platby a fakturace kontaktujte Kláru Lehárovou (vstupenky@filmharmonie.cz).
Proč na koncertě nezazněla skladba z kultovního filmu v daném žánru?


Aby byly koncerty stále pestré, na každém je určitá obměna v programu, který je před zakoupením vstupenek k nahlédnutí. Vycházíme také z dostupných materiálů, které jsou vhodné pro provedení v našem orchestru.
Proč je vás v orchestru tolik?


Aby koncerty filmové hudby byly dynamické a živé, je potřeba mnoha kvalitních umělců, kteří svým výstupem přispějí k nezapomenutelnému zážitku.
Jaká je délka koncertu?


Koncert trvá přibližně 2 a půl hodiny. V polovině koncertu je přestávka.
Jaké chystáte koncerty pro tuto sezónu?


Během roku pořádáme několik tematických koncertů. Bližší informace najdete v sekci “Program”.
Kde je možné zaparkovat?


Pokud se koncert koná v Rudolfinu, můžete parkovat v podzemních garážích na náměstí Jana Palacha. Parkování je zpoplatněno.
Je do sálu bezbariérový přístup?


Do Dvořákovy síně v Rudolfinu se dostanete bezbariérovým vchodem přes pokladnu z ulice 17. listopadu.
Jakým způsobem vás mohu kontaktovat?


Můžete nás kontaktovat e-mailu info@filmharmonie.cz, v případě specifického dotazu kontaktujte příslušnou osobu uvedenou v sekci “Kontakty”.