top of page

Filmová filharmonie uvádí

koncert filmové hudby

SCI-FI
Rudolfinum Praha
8. 10. 2023

Filmová filharmonie zahajuje sezonu oblíbeným koncertem SCI-FI

Filmová filharmonie zahajuje jedenáctou koncertní sezonu vlajkovou lodí svého tematického repertoáru. Star Wars, Star Trek, Interstellar nebo Vetřelec – koncert SCI-FI nabídne mix klasické literatury i repertoárových novinek, které na našich koncertních pódiích nejsou běžně k slyšení. Již 8. 10. v pražském Rudolfinu.

V jedenácté koncertní sezoně přivítá Filmharmonie své posluchače oblíbeným koncertem SCI-FI. Ten po boku tematického programu Fantasy představuje jeden z nejoblíbenějších repertoárových programů orchestru, na podiu Rudolfina jej tak Filmová filharmonie uvede již popáté od svého vzniku. Dramaturgie koncertu přinese jako vždy jak nestárnoucí sci-fi klasiky, tak repertoárové novinky.


Mezi novinkami na koncertním programu nelze opomenout monumentální znělku z filmu Interstellar z pera Hanse Zimmera. Jeho gradující varhanní téma rozeznívající za doprovodu velkého symfonického orchestru Dvořákovu síň Rudolfina bude jedinečným zážitkem. Premiérově Filmharmonie uvede také znělku z dobrodružného sci-fi Rocketeer, která v programu zastoupí klasický rukopis oblíbeného skladatele Jamese Hornera. Neobvyklou práci s orchestrem a osobitý přístup ke sci-fi hudbě si budou moci posluchači vychutnat v Morriconeho soundtracku k filmu Mise na Mars.


Z oblíbených bodů programu naopak nebude chybět úderná suita z filmu Star Trek Into Darkness, dobrodružné melodie z Predátora vystavěné na zvuku etnických bicích nástrojů, epické téma z filmu Inception ani jedna z největších klasik filmové hudby vůbec v podobě Star Wars IV: A New Hope z pera Johna Williamse.

„Žánr sci-fi hudby nabízí širokou paletu zvuků a hudebních nástrojů,“ popisuje ředitel a dramaturg orchestru Matěj Lehár. „Právě obsazení orchestru proto hraje v budování kvality koncertů Filmové filharmonie velkou roli. Zprostředkování autentického zážitku posluchačům je jednou z našich klíčových hodnot.“ Posluchači tak budou moci během jednoho večera sledovat monumentální varhany, elektrické kytary, zobcové flétny a okarínu nebo etnické bicí nástroje po boku velkého symfonického orchestru.


Od dirigentského pultu se podruhé představí úspěšný dirigent a sólohornista České filharmonie Ondřej Vrabec. Fanoušky koncertů Filmharmonie jistě nepřekvapí jméno koncertního mistra Davida Pokorného, v jehož podání si budou moci vychutnat sólové houslové melodie. Mezigalaktickou atmosféru dokreslí návštěvníkům koncertu již při příchodu do foyer Rudolfina cosplayeři, kterým bude tentokrát vévodit skupina až děsivě autentických predátorů.


Vstupenky na cestu do neznámých galaxií jsou k dostání již nyní na www.filmharmonie.cz.

bottom of page