top of page
Filmová filmharmonie (also known as Filmharmonie) is a symphony orchestra that focuses on spectacular concert performances of film music since 2014. For this purpose, it connects young professional musicians, as well as talented students of conservatories and universities.
 
Great film music requires a great cast, that’s why we have up to 150 artists performing in Rudolfinum in Prague.  Therefore, our audience can witness the one-time experience of a dynamic live concert of film music, always presented in the highest quality.
 
Filmharmonie mainly prepares thematic concerts. It is a unique concept that allows the audience to experience a profound presentation of a given genre. As programs of our concerts are carefully picked from famous film settings, each of them constitutes an immersing experience.

Our program regularly features concerts focused on Fantasy, Sci-fi, and Western. Besides film music, we have a concert called Games, that can appeal to fans of PC games. The dramaturgy of Matěj Lehár, together with its excellent reputation has sold out many of the orchestra’s concerts in past years. 

Contacts

Filmová filharmonie, z. s.

Senohrabská 193, 251 67 Pyšely

IČ: 02720582

info@filmharmonie.cz

Production, Management, Marketing and PR
Matěj Lehár

Director of the Orchestra

reditel@filmharmonie.cz

728 027 458

Klára Lehárová

Tickets, Archives, Invoices

vstupenky@filmharmonie.cz

archiv@filmharmonie.cz

775 252 875

Ludmila Eliášová

Production Assistant

eliasova@filmharmonie.cz

739 961 744

Kontakty

FAQ

Dotazy
 • Mohu vrátit zakoupené vstupenky a dostat peníze zpět?
  Zakoupené vstupenky bohužel již vrátit nelze - viz naše obchodní podmínky. Pokud došlo ke zrušení akce, nebo ke změně termínu akce, je možné zažádat o vrácení vstupného do 14 dnů od oznámení o změně.
 • Jaký je dress code?
  Na koncerty volte společenské oblečení. Je ale také možné svůj vzhled přizpůsobit tématu koncertu - zde se fantazii meze nekladou. Na koncert Western můžete přijít s indiánskou čelenkou, na koncert Sci-fi v masce Darth Vadera. Během koncertu si ale prosím sundejte doplňky, které by mohly ostatním divákům bránit ve výhledu.
 • Je možné získat fakturu pro zaměstnavatele?
  Ohledně individuální platby a fakturace kontaktujte Kláru Lehárovou (vstupenky@filmharmonie.cz).
 • Proč na koncertě nezazněla skladba z kultovního filmu v daném žánru?
  Aby byly koncerty stále pestré, na každém je určitá obměna v programu, který je před zakoupením vstupenek k nahlédnutí. Vycházíme také z dostupných materiálů, které jsou vhodné pro provedení v našem orchestru.
 • Proč je vás v orchestru tolik?
  Aby koncerty filmové hudby byly dynamické a živé, je potřeba mnoha kvalitních umělců, kteří svým výstupem přispějí k nezapomenutelnému zážitku.
 • Jaká je délka koncertu?
  Koncert trvá přibližně 2 a půl hodiny. V polovině koncertu je přestávka.
 • Jaký chystáte koncerty pro tuto sezónu?
  Během roku pořádáme několik tematických koncertů. Bližší informace najdete v sekci “Program”.
 • Kde je možné zaparkovat?
  Pokud se koncert koná v Rudolfinu, můžete parkovat v podzemních garážích na náměstí Jana Palacha. Parkování je zpoplatněno.
 • Je do sálu bezbariérový přístup?
  Do Dvořákovy síně v Rudolfinu se dostanete bezbariérovým vchodem v pokladně z ulice 17. listopadu.
 • Jakým způsobem vás mohu kontaktovat?
  Můžete nás kontaktovat e-mailu info@filmharmonie.cz, v případě specifického dotazu kontaktujte příslušnou osobu uvedenou v sekci “Kontakty”.
bottom of page