top of page

Filmová filharmonie uvádí

koncert filmové hudby

WESTERN
Rudolfinum Praha
2. 10. 2020

Vinnetou míří do Rudolfina s Filmovou filharmonií

Tenkrát na západě, Vinnetou nebo Poslední Mohykán. Právě znělky těchto legendárních filmů budou k poslechu již 2. 10. v pražském Rudolfinu. Filmová filharmonie Vám představí to nejlepší z westernového žánru a dokáže, že tato hudba má co nabídnout i dnešnímu publiku.

Téma Western je úplně první, které FILMharmonie svému publiku představila, a to na svém zahajovacím koncertě v dubnu roku 2014 v sále Pražské konzervatoře. Po šesti letech nyní program uvede znovu, tentokrát ale ve velkém symfonickém obsazení ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Celkem 150členné těleso složené z řad profesionálních hudebníků a pěveckého sboru Vám zde představí to nejlepší z westernového žánru již 2. října 2020.


„Orchestr spolupracuje s těmi nejlepšími z oboru, máme velkou radost, že i u příležitosti koncertu Western se na pozici koncertního mistra představí houslový virtuóz David Pokorný,“ říká Matěj Lehár ředitel Filmové filharmonie. Dirigentské taktovky se po úspěchu předchozích koncertů nedokončené minulé sezóny ujme opět dirigent Josef Kurfiřt. Pěvecký sbor pod vedením Lenky Dandové tentokrát doplní také sóloví zpěváci Tereza Hořejšová a Petr Šmiřák. Je nemyslitelné, aby chyběla ústřední píseň filmu Tenkrát na západě, kterou si již bez pěveckého sóla ani není možné představit.


Jako vždy nebudou chybět nejoblíbenější hity ani programové novinky, Rudolfinum tak zaplní skladby z filmů Malí kovbojové, Sedm statečných, Tenkrát na Západě, Hodný, zlý a ošklivý, Poslední Mohykán, Wyatt Earp, legendární Vinnetou nebo Rychlejší než smrt. Nebude tedy nouze ani o velká jména skladatelů filmové hudby, jako jsou John Williams, Ennio Morricone, James Newton Howard nebo Alan Silvestri.


„Jsem velmi rád, že mohu spolupracovat s mladými nadšenými profesionály. Téma western je pro mě srdeční záležitostí, protože jsme tímto tématem zahájili působení našeho orchestru a vždy pro mě tak bude tím prvním. Jsem rád, že mohu tentokrát program rozšířit o další skladby a program Western uvést právě v Rudolfinu spolu s pěveckým sborem,“ těší se ředitel Filmové filharmonie Matěj Lehár, který je zároveň dramaturgem tohoto programu.


Předností Filmové filharmonie je profesionalita a precizní nastudování každé skladby, které se snoubí s osobním nasazením každého člena orchestru. Naše koncerty Vám kromě poslechu skvělé symfonické hudby přinesou nezapomenutelný zážitek, díky kterému si hudbu vychutnáte ještě intenzivněji, než při sledování filmového plátna.


Kompletní program koncertu je k dispozici na webu nebo facebooku. Vstupenky na koncert jsou již v prodeji na www.filmharmonie.cz.

bottom of page