top of page

Filmová filharmonie uvádí

koncert filmové hudby

FANTASY
Rudolfinum Praha
11. 02. 2018

Filmová filharmonie v únoru opět v Rudolfinu

Filmová filharmonie vystoupí 11. února 2018 znovu v Dvořákově síni Rudolfina se svým obnoveným tematickým programem FANTASY. Na koncertě zazní skladby z filmů Harry Potter, Pán prstenů, Letopisy Narnie, nebo třeba Avatar či King Kong. Chuhei Iwasaki bude dirigovat jak 90členný orchestr, tak početný sbor.

Filmová filharmonie uvádí další tematický program filmové hudby – FANTASY. Toto téma si pro své posluchače připravila již v sezóně 2014/2015, tehdy byl sál v Praze beznadějně vyprodán a zaznamenal veliký úspěch. V únoru roku 2018 však na koncertě zazní též nové skladby, k orchestru se navíc přidá pěvecký sbor a na pódiu Rudolfina vystoupí více než 150 umělců.


„Díky sboru budeme moci představit divákům program fantasy v propracovanější podobě,” říká ředitel orchestru Matěj Lehár, který tvoří dramaturgii koncertů. Hudební suity autorů Jamese Hornera, Harryho Gregsona-Williamse a dalších tak dostanou další rozměr. Filmharmonie tím naváže na svůj předchozí úspěšný koncert, který se konal v říjnu tohoto roku a představil posluchačům program sci-fi.

Posluchači se mohou těšit na skladby z filmů Harry Potter, Pán prstenů, Letopisy Narnie, Avatar, King Kong nebo Piráti z Karibiku. „Naším zájmem je představit divákům to nejlepší z žánru, zároveň však v té nejvyšší hudební kvalitě. Příprava koncertu a nároky na hudebníky jsou tedy veliké, výsledek ale určitě bude stát za to,” dodává produkční Tereza Trojanová.


Filmová filharmonie se od svého počátku věnuje provozování filmové hudby na té nejvyšší úrovni. Soustředí se především na dynamiku provedení jednotlivých koncertů, které mají tematický program a podrobně tak představují jednotlivé filmové žánry. Orchestr je složen zmladých profesionálních hudebníků, vůdčí osobností je koncertní mistryně Terezie Charvátová. „Filmová filharmonie pro mě znamená velkou radost ze hry. Nadšení každého jednotlivce a především skvělého dirigenta mi zaručí vždy výborný zážitek. Filmová hudba je úplně jiný svět, člověk se díky ní ocitne v jiném čase, v jiném prostředí, přímo uprostřed děje jednotlivých filmů. Fantasy filmy a jejich hudba patří k mým nejoblíbenějším, proto se na únorový koncert velmi těším. Věřím, že si návštěvníci užijí koncert stejně tak, jako si jej vždy užívá celý orchestr.”

bottom of page