top of page

Filmová filharmonie uvádí

koncert filmové hudby

WESTERN NIGHT
Sál Pražské konzervatoře
20. 4. 2014

Filmová filharmonie debutuje v sále Pražské konzervatoře

Již zanedlouho se sál Pražské konzervatoře na Dvořákově nábřeží rozezní ve stylu nejznámějších filmových melodií z westernu. Nově vzniklý orchestr uvede českému divákovi naprosté novinky a to nejen skladbami věhlasného Ennio Moricconeho, ale také uvedením skladeb Pocahontas nebo Vinnetou.

Symfonický orchestr Filmová filharmonie vystoupí pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho 20. dubna 2014 v 19:30 v sále Pražské konzervatoře s koncertním programem Western Night. Jak již název napovídá, na koncertě zazní nejznámější westernové melodie, například hudba z filmů Poslední Mohykán, Tenkrát na západě, Sedm statečných, Vinnetou, Pocahontas nebo Tanec s vlky.


Orchestr vznikl na konci roku 2013 jako těleso, které se zabývá nejen hudbou filmovou, ale také hudbou populární. Členové jsou studenti středních a vysokých hudebních škol (Pražská konzervatoř, HAMU, JAMU). Ačkoliv je tento koncert prvním, který Filmová filharmonie představí, jednotliví hráči nejsou žádní začátečníci.


„Každý člen orchestru má velké hudební zkušenosti, navíc nás spojuje zájem o filmovou hudbu, proto můžeme návštěvníkům koncertu slíbit neopakovatelný zážitek s tematickým repertoárem,“ říká ředitel Filmové filharmonie Matěj Lehár.


Lístky za 300 Kč je možné zakoupit v síti TICKETON –

www.ticketon.cz . Sál se nachází na adrese Dvořákovo nábřeží 2, 110 00 Praha 1.

________________


Westernové melodie včera zazněly v sále Pražské konzervatoře


Sál Pražské konzervatoře v neděli rozezněly slavné westernové melodie. Překvapením večera bylo, když mladí muzikanti FILMharmonie v polovině představení nastoupili v tématicky laděném oblečení. Koncert přinášel dechberoucí zážitek také díky provedení talentovaného dirigenta Chuheie Iwasakiho.


Symfonický orchestr Filmová filharmonie vystoupil pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho 20. dubna 2014 v 19:30 v sále Pražské konzervatoře s koncertním programem Western Night. Jak již název napovídá, na koncertě zazněly nejznámější westernové melodie, například hudba z filmů Poslední Mohykán, Tenkrát na západě, Sedm statečných,Vinnetou, Pocahontas nebo Tanec s vlky.


Hudební provedení bylo nabité lehkostí a energií především díky skvělému přístupu mladého, talentovaného dirigenta Chuheie Iwasakiho. Ten předvedl v doprovodu profesionálních muzikantů, studentů středních a vysokých uměleckých škol skutečně dechberoucí zážitek.


Překvapením večera bylo, když se hudebníci v polovině koncertu představili v tématickém kovbojském a indiánském oblečení, pouze dirigent Chuhei Iwasaki zůstal věrný klasickému fraku, což diváci přivítali s nadšením a humorem.


FILMharmonie bude westernový program reprízovat v první polovině nové sezóny nejen v Praze, ale také v dalších městech. Můžete se také těšit na přípavu nových tématických koncertů, ve stylu sci-fi nebo fantasy.

bottom of page