top of page

Filmová filharmonie uvádí

koncert filmové hudby

FANTASY
Dům kultury Ostrava
25. 4. 2015

Filmová filharmonie míří do Ostravy

Již 25. dubna tohoto roku zavítá Filmová filharmonie do Domu kultury města Ostravy. Pokračuje tak její velmi úspěšné turné s nejznámějšími melodiemi z žánru fantasy. Posluchači se tak mohou těšit na melodie z filmů Pán prstenů, Harry Potter, Piráti z Karibiku, Mumie a mnohých dalších pod taktovkou Chuheie Iwasakiho. Vstupenky na koncert Filmharmonie v nádherném sále v Ostravě jsou k dispozici v síti Ticketpro za jednotnou cenu 400 Kč.

Filmharmonie je profesionální symfonický orchestr, který si za krátkou dobu své existence získal velkou základnu fanoušků díky svým tematickým koncertům filmové hudby. Spojení mladých hudebníků (studentů a absolventů středních a vysokých uměleckých škol), precizně vybraného repertoáru a dirigenta Chuheie Iwasakiho dává dohromady neobyčejný zážitek na některém z koncertů Filmové filharmonie.


Orchestr zahájil své působení koncertem v sále Pražské konzervatoře s tematickým programem Western night. V první sezóně byl orchestr dále přizván k realizaci projektu Vesmírná odysea pod záštitou festivalu Skrz na skrz. Druhá koncertní sezóna Filmové filharmonie se nese v duchu žánru fantasy. Filmharmonie vystoupila ve vyprodaném sále v Praze a Hradci Králové. V tuto chvíli ji čeká další koncert filmové hudby se stejnou tematikou, tentokrát v Ostravě.


"Dům kultury města Ostravy byl zvolen právě pro své výborné akustické vlastnosti, které podtrhnou zážitek z poslechu filmové hudby, proto se do Ostravy již těšíme a návštěvu všem srdečně doporučujeme," říká produkční Filmové filharmonie Aneta Jonešová a dodává, že Ostrava je prvním odrazovým můstkem pro koncerty orchestru v dalších městech ve Slezsku a po celé České republice.

"Příprava koncertu je v plném proudu, spolu s dirigentem Chuheiem Iwasakim jsme pro poluchače vybrali opravdové klenoty filmové hudby a proto všem návštěvu doporučuji," říká ředitel Matěj Lehár. Díky Filmové filharmonii se mohou diváci na jeden večer stát svými oblíbenými hrdiny a při poslechu filmové hudby si znovu připomenout tajemné fantastické světy, ať už kouzelnický svět Harrryho Pottera, Středozemi z Pána prstenů, pirátský Karibik, zemi Nezemi či podivuhodnou Narnii.


Koncert se uskuteční v Domě kultury města Ostravy 25. 4. 2015 od 19:30, vstupenky v jednotné ceně 400 Kč jsou k dispozici v síti Ticketpro.

bottom of page