top of page

Filmová filharmonie uvádí

koncert filmové hudby

SKRZ
Praha Lichtenštejnský palác
21. 6. 2014

FILMharmonie se představí na festivalu Skrz na skrz

Dne 21. června 2014 ve 21:21 se nádvoří Lichtenštejnského paláce, sídla HAMU, promění v jediné letní kino na Malé Straně. Promítání kultovního filmu 2001: Vesmírná odysea doprovodí koncertem živě Filmová filharmonie.

Pod taktovkou Marka Šedivého zahraje orchestr nejen hudbu z původního soundtracku k filmu, ale také další skladby, které filmu dodají nový rozměr. Toto jedinečné filmově-hudební představení proběhne v rámci festivalu SKRZ NA SKRZ, díky němuž je vstup na něj volný!


Právě proto, že FILMharmonii tvoří převážně studenti středních a vysokých uměleckých škol, se toto těleso stane součástí festivalu SKRZ NA SKRZ. Tentokrát ale pod taktovkou dirigenta Marka Šedivého, kterého přivítá jako váženého hosta.


Studenti Akademie múzických umění si vybrali k performanci film 2001: Vesmírná odysea režiséra Stanley Kubricka, který se stal kultovním základem pro vznik moderního sci-fi žánru. Režisér dokonale kombinuje skladby vážné hudby: hlavní melodii ze symfonické básně Richarda Strausse Tak pravil Zarathustra díky Vesmírné odysee zná téměř každý.

Kromě Vesmírné odysey se diváci mohou těšit na Ravelovo Bolero, Barberovo Adagio nebo symfonickou báseň Finlandia Jeana Sibelia. Pro své věrné fanoušky má FILMharmonie v rukávu schováno překvapení v podobě rekapitulace hudby z filmu Poslední mohykán a možná také dalších populárních skladeb filmové hudby.

Celý koncert bude v případě příznivého počasí probíhat pod projekcí filmu na nádvoří Lichtenštejnského paláce, což z večera udělá skutečně grandiózní kulturní zážitek. Nenechte si ujít poslední setkání s Filmovou filharmonií v letošní sezóně, vstup je v rámci festivalu volný.

bottom of page