top of page

Filmová filharmonie uvádí

koncert filmové hudby

FANTASY
Praha a Hradec Králové
14. 11. 2014

Staňte se svým hrdinou s Filmovou filharmonií

S novou sezónou přichází i další dva koncerty Filmové filharmonie (tzv. FILMharmonie). Tentokrát se muzikanti rozhodli divákům naservírovat známé melodie z filmového žánru fantasy.

Symfonický orchestr Filmová filharmonie vystoupí pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho 14. listopadu 2014 v 19:30 v sále Pražské konzervatoře a 15. listopadu 2014 v 19:30 v sále Filharmonie Hradec Králové. V programu zazní skutečné filmové lahůdky z fantasy filmů. Posluchači se mohou těšit na melodie z filmů Pán prstenů, Harry Potter, Piráti z Karibiku, Mumie nebo Avatar. V programu je zařazena také melodie z filmu Hobit, která poukáže na premiéru závěrečného dílu slavné trilogie.


K výběru repertoáru řekl ředitel Filmové filharmonie Matěj Lehár: „Do programu jsme zařadili strhující melodie autorů filmové hudby, kteří přesně dokázali vystihnout náladu fantasy filmů – jsou jimi třeba John Williams, James Horner, Hans Zimmer, nebo Jerry Goldsmith. Všichni návštěvníci koncertu se mají rozhodně na co těšit!“


Hudebníci program předvedou nejen v Praze, ale tentokrát také v moderním sále Filharmonie Hradec Králové. Dirigentské taktovky se v obou případech ujme Chuhei Iwasaki, který se divákům spolu s FILMharmonií představil prvně s westernovým programem v dubnu.


Orchestr vznikl na konci roku 2013 jako těleso, které se zabývá nejen hudbou filmovou, ale také hudbou populární. Filmová filharmonie má za sebou již dva koncerty – dubnový koncert s tématem Western, který se konal v sále Pražské konzervatoře a červnové vystoupení pod širým nebem na nádvoří Lichtenštejnského paláce v Praze – orchestr živě doprovázel film Vesmírná odysea.


„Každý člen orchestru má velké hudební zkušenosti, navíc nás spojuje zájem o filmovou hudbu, proto můžeme návštěvníkům koncertu slíbit neopakovatelný zážitek s tematickým repertoárem,“ říká ředitel Filmové filharmonie Matěj Lehár.


Lístky za jednotnou cenu 400 Kč je možné zakoupit v síti TICKETPRO (www.ticketpro.cz).

bottom of page